Alışverişte doğru karar alan taraf babalar oluyor

0

Çocukları için her zaman en iyisini tercih eden anne ve babaların alışveriş tercihlerindeki kriterler farklılık gösteriyor. Anneler çocukları için bir ürün alırken estetik özelliklerden etkilenseler de babalar ürünün güvenliğine, konforuna, kullanışlı olup olmadığına ve ücretine bakıyor.  

Çocukları için her zaman doğru kararlar veren anne ve babaların alışveriş tercihlerinde farklılık gözleniyor. Anneler alışveriş sırasında ürünün estetik özelliğine takılsa da babalar ürünün konforuna, güvenliğine ve fiyat-fayda kıyaslamasına bakıyor. BeSafe ve Mima markalarının Türkiye Sorumlusu Bebek Yaşam Markası Genel Müdürü Dr. Kasım Yiğit, özellikle oto koltuğu ve bebek arabası seçerken babaları ikna etmenin annelere göre daha zor olduğunu belirtiyor.

“Babaların İkna Olması Daha Zor”

Babaların en sevdiği markalardan biri olmanın önemli olduğuna vurgu yapan Dr. Kasım Yiğit, “Türkiye’de erkeklerin araba kullanımı kadınlara göre daha yüksek. Bu nedenle özellikle oto koltuğu seçerken annelerden çok babalar son sözü söylüyor. Babalar bir ürünü seçerken ilk etapta o ürünün ne kadar güvenli olup olmadığına, hayatını kolaylaştırıp kolaylaştırmadığına bakıyor. Satış danışmanlarımız, sanıldığının aksine alışveriş yapmaya çıkan annelerden ziyade, babaların daha fazla soru sorduğunu söylüyor. Sosyal medyada ise yine erkeklerden daha çok mesaj alıyoruz. Bebek arabası da seçerken, anneler biraz daha görsel güzelliğe bakarken, babalar konforuna ve fiyatına bakıyor. Babaların ikna olmasının daha zor olduğunu söylemek yanlış olmaz. Babaların en sevdiği markalar arasında gösterilmek bu nedenle bizim için çok değerli” açıklamasında bulundu.

Paylaş

YORUMLAR


− 2 = yedi